Haber

Anadolu Yıldızlar Ligi yarı final açılış programı Ordu’da yapıldı

Anadolu Yıldızlar Ligi yarı final açılış programı, Türk basketbolunun geleceği olan genç yıldız basketbolcuların katılımıyla Ordu’da gerçekleştirildi.

Altınordu ilçesinde bulunan Recep Kara Spor Türk basketbolunun geleceği olan genç yıldız basketbolcuların katıldığı Anadolu Yıldızlar Ligi yarı final açılış programı Salon’da gerçekleştirildi. Yarı finalde ise 20 ilden katılan ve şampiyonluk için mücadele edecek sporcular organizasyonda mücadele edecek.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç açılış programında yaptığı konuşmada, Türk basketbolunun geleceğine yön verecek genç yeteneklerin Ordu’da bir araya geldiğini söyledi. Anadolu Yıldızlar Ligi’nin Türkiye’nin en büyük gençlik spor liglerinden biri olduğunu kaydeden Genç, bu ligin Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın değerli projelerinden biri olduğunu ifade etti. Hedefin yıldız adayları yetiştirmek olduğunu söyleyen Genç, bu lig sayesinde birçok yıldız oyuncunun büyük takımlara transfer edildiğini, lig sayesinde Türkiye’nin her iline yayılan farklı branşlarda genç yeteneklerin keşfedildiğini söyledi. – ORDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu